ورزش‌های مناسب برای درمان سردرد

ورزش‌های مناسب برای درمان سردرد

ورزش‌های مناسب برای درمان سردرد

به گزارش خبرنگار حوزه کلینیک گروه علمی پزشکی باشگاه خبرنگاران، سردرد اختلال بسیار شایعی در بین جوامع بشری است و برای انواع مختلف آن راه‌های درمان گوناگونی وجود دارد؛ مصرف دارو و بستن سر تنها راه مقابله با این عارضه نیست و راه‌های بسیار متنوعی برای مقابله با آن وجود دارد.

سردرد می‌تواند به دلایل مختلفی  از جمله تنش در گردن، گرفتگی شانه‌ها و یا کمر درد رخ دهد، حرکات ورزشی  خاصی بر مبنای ورزش یوگا و دقیقا برای باز کردن این نواحی طراحی شده‌اند؛ همچنین باعث افزایش جریان خون در مغز می‌شود یعنی برای سردرد‌ها می‌تواند بسیار مفید باشد؛ شما می‌توانید تنها یکی از این حرکات را انجام دهید و یا به صورت سریالی و پشت سر هم همه را اجرا نمایید.

ورزش‌های مناسب برای درمان سردرد

در این حرکت فشار از روی دست‌ها و مچ دست‌ها برداشته می‌شود و روی ساعد دست‌ها می‌آید؛ وقتی در این حالت هستید یک نفس عمیق بکشید و فقط اجازه دهید سرتان بین دو دست آویزان بماند؛ گاهی بهبود گردش خون در مغز می‌تواند به سادگی سر درد را بهبود ببخشد.

اگر سردردتان به دلیل گرفتگی عضلات شانه باشد این حرکت می‌تواند کمکتان کند. روی زمین بنشینید طوری که ساق پا‌ها با هم موازی باشند و به عرض ران‌ها از هم فاصله داشته باشند. دست‌ها را پشت خود در هم بیامیزید، و به طرف جلو خم شوید، سر را با زمین تماس دهید و دست‌ها را پشت خود بکشید (مانند تصویر)، در همین حالت باقی بمانید. دست‌های خود را تا جایی که می‌توانید به طرف زمین بکشید تا کشش را در قفسه سینه، شانه‌ها و پشت گردنتان حس کنید، به مدت پنج مرتبه نفس کشیدن یا بیشتر در این حالت بمانید.

با این حرکت می‌توانید جلوی گردن و قفسه سینه را بکشید و گرفتگی کمر را نیز بهبود ببخشید. روی پاشنه پا‌ها بنشینید، دست‌ها را پشت پا‌ها و در فاصله چند سانتی متری قرار دهید، و سپس سر خود را به طرف عقب خم کنید. این حرکت باعث می‌شود در سرتان احساس سبکی و باز شدن کنید. پس به مدت پنج مرتبه تنفس کشیدن یا بیشتر در این حالت باقی بمانید.

اگر فکر می‌کنید دلیل سر دردتان کمر درد است، باید چند دقیقه به این قسمت از بدن استراحت دهید. در حالی که زانو‌ها را خم کرده‌اید روی پشت دراز بکشید، ران‌ها یا پشت پا‌ها را بگیرید و به آرامی به سمت خود و خارج بدن بکشید تا کمر و ستون فقرات کشیده و استراحت داده شوند.

با این حرکت احساس آرامش خواهید کرد. تنها چیزی که نیاز دارید یک دیوار است. تا جای ممکن نزدیک به یک دیوار بنشینید. اگر در این حالت راحت نیستید می‌توانید یک پتوی تا شده را بین خود و دیوار قرار دهید. پا‌ها را روی دیوار کنار هم قرار دهید و یا از هم باز کنید. حالا فقط چشمان خود را ببندید و نفس بکشید تا هرچقدر دوست دارید در این حالت باقی بمانید.

گاهی سردرد می‌تواند به دلیل گردن درد اتفاق بیفتد، می‌توانید با این حرکت یوگا عضلات گردن را بکشید. در حالتی راحت روی زمین بنشینید، دست چپ را روی سمت راست سر خود قرار دهید و به آرامی سر خود را به سمت چپ خم کنید. به اندازه چند مرتبه نفس کشیدن این حالت را حفظ کنید و سپس به آرامی جهت را عوض کنید و برای سمت دیگر انجامش دهید؛ چند مرتبه برای هر دو سمت تکرار کنید.نظرات شما عزیزان:

نام :
آدرس ایمیل:
وب سایت/بلاگ :
متن پیام:
:) :( ;) :D
;)) :X :? :P
:* =(( :O };-
:B /:) =DD :S
-) :-(( :-| :-))
نظر خصوصی

 کد را وارد نمایید:

 

 

 

عکس شما

آپلود عکس دلخواه:

[ چهار شنبه 12 دی 1397برچسب:, ] [ 13:17 ] [ محمد ]
[ ]